fbpx

Kiedy ocieplać poddasze?

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KIEDY OCIEPLAĆ PODDASZE?

Kiedy ocieplać poddasze?Kiedy ocieplać poddasze? To pytanie dość często pada z ust naszych klientów, a odpowiedź nie jest do końca taka oczywista… Postaramy się to wytłumaczyć w tym krótkim artykule.

Ocieplanie poddasza można przeprowadzić o każdej porze roku, jednak jest to zależne od kilku czynników, w tym także od rodzaju materiału zastosowanego do ocieplania.

Weźmy dla przykładu popularną do izolowania poddaszy piankę poliuretanową otwarto komórkową. Każda pianka PUR w swojej karcie technicznej ma podaną minimalną temperaturę otoczenia/powierzchni, w jakiej może być aplikowana. I tak dla przykładu można znaleźć na rynku pianki natryskowe, które mogą byś stosowane w temperaturach minimalnych +5ºC, +10ºC a nawet +15ºC. Ale bez obaw. Są na rynku dostępne produkty, które mogą być aplikowane w temperaturach ujemnych, do nawet -15ºC –  jak np. pianka ICYNENE H2Foam Lite od Huntsman Building Solutions.

Od czego zależy jeszcze moment ocieplania poddasza?

– od stanu dachu: upewnij się, że dach jest w dobrym stanie przed rozpoczęciem prac dociepleniowych. Jeśli dach ma przecieki lub uszkodzenia, najpierw je napraw, aby uniknąć dalszych problemów

– od dostępności wykonawców: jeśli planujesz zatrudnić ekipy dla poszczególnych etapów np. przygotowania poddasza, jego późniejszego wykończenia, konieczne może być dostosowanie czasu prac do ich dostępności i harmonogramu

– od przygotowania poddasza: przed rozpoczęciem prac dociepleniowych należy odpowiednio przygotować poddasze i wykonać wszelkie instalacje przebiegające przez przegrodę dachu

Ocieplenie poddasza latem?

Ocieplenie poddasza wiosną, bądź wczesnym latem ma także swoje korzyści. Wykonana izolacja poddasza pozwala utrzymać przyjemną temperaturę we wnętrzu budynku i zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Dzięki temu, wykonywanie pozostałych prac wykończeniowych odbywa się już w komfortowej temperaturze.

Ocieplenie poddasza jesienią?

Z kolei wykonanie termoizolacji poddasza jesienią, pozwoli utrzymać odpowiedni komfort termiczny przy wykonywaniu prac wewnątrz budynku. Wtedy kiedy pogoda za oknem nie będzie już sprzyjająca. W okresie jesiennym należy zadbać o odpowiednią kolejność wykonywania prac, szczególnie tych mokrych. Więcej na ten temat można uzyskać u naszych przedstawicieli. Bardzo chętnie wyjaśnią jak krok po kroku i kiedy przeprowadzić prace mokre i wykonać izolację poddasza. Link do kontaktu -> TUTAJ

Nasza firma oferuje zawsze DARMOWY POMIAR, podczas którego doradzimy najlepsze rozwiązanie i zapewnimy prawidłowe ocieplenie poddasza:

Zatem kiedy ocieplać poddasze?

Można powiedzieć, że ocieplanie poddasza da się wykonać przez cały rok. O ile warunki atmosferyczne i dostępność poszczególnych ekip będą odpowiednie. Ważne jest również skonsultowanie się z profesjonalistami, którzy będą mogli doradzić najlepszy moment do przeprowadzenia prac w konkretnym przypadku.

 
Call Now Button