Opisywany tekst “Izolacje natryskowe Nisko” to nowoczesne iocieplanie na terenach powiatu niżańskiego różnego rodzaju poddasz / dachów pianą poliuretanową.
IZOEXPRESS wykonuje na terenie całego województwa podkarpackiego w tym również w mieście Nisko ocieplanie pianką poliuretanową. Natryskowe izolacje znajdują zastosowanie jako docieplenie poddasza (dachu, ścian, kolankowych, szczytowych, stropu) ale również jako kompleksowa izolacja domów kanadyjskich (szkieletowych), gdzie pianką mogą być ocieplone także ściany zewnętrzne jak i działowe.
Pianki poliuretanowe służące do natrysku dzielimy na dwa podstawowe rodzaje: tak zwane pianki miękkie czyli pianki o otwartej strukturze komórek oraz pianki twarde o strukturze komórek zamkniętej.
Te pierwsze znajdują zastosowanie szczególnie w dachach budynków mieszkalnych, ale także usługowych i handlowych. Pianka otwarto komórkowa jest materiałem paro przepuszczalnym, elastycznym, dobrze absorbującym dźwięki. Jest również bardzo lekka, dlatego zastosowana w lekkich konstrukcjach nie powoduje dodatkowego obciążenia. Metr kwadratowy stosowanej przez nas pianki kanadyjskiego producenta ICYNENE waży niespełna 1,2 kg przy 18cm grubości!
Pianki twarde (zamknięto komórkowe) spełniają doskonale swe właściwości jako izolacja fundamentów, podłóg, tarasów a nawet dachów płaskich od strony zewnętrznej. Pianka ta stosowana jest również w halach blaszanych i garażach jako izolacja przeciw skropleniowa – już zaledwie 3cm grubości izolacji eliminują zjawisko pocenia się blach w okresie jesienno zimowym.
Izolacje natryskowe Nisko cena – ocieplanie poddasza, dachu Podkarpacie
Koszt ocieplania pianką natryskową ze względu na swój rodzaj aplikacji uzależniony jest od kilku czynników, dlatego aby zagwarantować Państwu jak najlepszą cenę wykonania usługi oferujemy zawsze bezpłatny pomiar na miejscu budowy. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno handlowymi, którzy są do Państwa dyspozycji na terenie całego województwa podkarpackiego 6 dni w tygodniu.
Ciekawostka z miasta Nisko
Nisko to niewielkie lecz bardzo ciekawe miasto województwa podkarpackiego, w którym do tej pory zinwentaryzowano około 150 stanowisk ze śladami kultur prehistorycznych. Liczne badania archeologiczne udowodniły, iż osadnictwo w miejscu tym sięga znacznie wcześniej niż kiedy to w 1439 roku ukazała się pierwsza zmianka o mieście. Na „Skrzyńskiej Górze” znaleziono siekierkę krzemienną z epoki neolitu, a na innych obszarach ujawniono takie ciekawe znaleziska jak kościaną łyżwę, brązową biżuterię, grzechotkę z gliny a nawet rzymski bilon.