fbpx

Ocieplenie poddasza Myślenice pianką poliuretanową

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OCIEPLENIE PODDASZA MYŚLENICE PIANKĄ POLIURETANOWĄ

Ocieplenie poddasza Myślenice pianką poliuretanowąTekst pt “Ocieplenie poddasza Myślenice” pokazuję iż  pianka PUR na terenach powiatu myślenickiego to doskonała izolacja każdego budynku / dachu.

W naszej ofercie proponujemy w miejscowości Myślenice w Małopolsce ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Izolacje natryskowe pianką PUR mogą być stosowane również  jako ocieplenie stropu, ścian, dachów a nawet fundamentów, podłóg jak również i tarasów. Oferta ta skierowana jest zarówno do nowo powstałych budynków jak również budynków istniejących wymagających termomodernizacji.

Jak powszechnie wiadomo materiał izolacyjny najlepiej zapewnia swoje właściwości termiczne kiedy jest suchy. Nawet najdrobniejsze zawilgocenie izolacji powoduje drastyczne spadki współczynnika przewodności cieplnej lambda λ, dlatego należy o tym pamiętać dokonując wyboru ocieplenia poddasza. Przy tradycyjnych materiałach izolacyjnych, które mogą wykazywać duże zdolności do wchłaniania wilgoci z pomieszczenia obowiązkowo należy zastosować paro izolację, co na pierwszy rzut oka nie wydaje się być niczym skomplikowanym. Otóż w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Okazuje się, ze stosowana paro izolacja musi zostać bardzo szczelnie założona, Nawet najdrobniejsze nieszczelność wielkości dosłownie średnicy główki szpilki, przy odpowiednio zaistniałych warunkach różnicy temperatur oraz ciśnień mogą spowodować ogromny przepływ wilgotnego powietrza do przegrody budowlanej, co w następstwie przyczyni się do pogorszenia izolacyjność i co gorsza może spowodować zapleśnienie materiału izolacyjnego. Mówi się o trwałości stosowanych folii paroizolacyjnych ale co z trwałością stosowanych do jej łączeń taśm? Nie ma co ukrywać, iż przy wykonywaniu izolacji dachu popełniane jest wiele błędów, które po kilku latach wychodzą na jaw – ale wtedy często jest już za późno.

Aby wyeliminować takie zagrożenie najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie izolacji natryskowych pianką poliuretanową jako skuteczne ocieplenie poddasza. Stosowana przez nas pianka poliuretanowa kanadyjskiego producenta ICYNENE – produkt H2Foam Lite, jest paro przepuszczalnym materiałem o prawie zerowej absorpcji wody. Jej wchłanialność jest tak niska, że przeprowadzone badania udowodniły iż w większości przypadków nie ma potrzeby w ogóle stosowania paro izolacji. Ponad to na powierzchni pianki poliuretanowej nie rozwijają się szkodliwa dla zdrowia pleśń.

Ocieplenie poddasza Myślenice cena – izolacja natryskowa Małopolskaocieplenie poddasza myslenice 1

Koszt ocieplenia dachu uzależniony jest od wielu czynników, dlatego zapraszamy do umówienia się na bezpłatny pomiar w mieście Myślenice, na którym nasi doradcy techniczno handlowi przedstawią cenę oraz więcej korzyści z ocieplania poddasza pianką poliuretanową ICYNENE.
Call Now Button