fbpx

Ocieplenie poddasza Nowy Targ PIANKA PUR na dachu

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OCIEPLENIE PODDASZA NOWY TARG PIANKA PUR NA DACHU

Ocieplenie poddasza Nowy Targ PIANKA PUR na dachuTekst pt “Ocieplenie poddasza Nowy Targ” pokazuję iż  pianka PUR na terenach powiatu nowotarskiego to doskonała izolacja każdego budynku / dachu.

Opis miasta

Nowy Targ – małopolskie miasto, które jest głównym ośrodkiem komunikacyjnym, handlowym oraz przemysłowym Podhala. Umowna stolica Podhala stanowi też bardzo ważny szlak handlowy z pobliską Słowacją. „Miasto” jak potocznie nazywany jest Nowy Targ przez górali liczy sobie ponad 30 000 tysięcy mieszkańców, wśród których liczna liczba społeczeństwa to cyganie. Położony jest u podnóża Gorców w kotlinie Nowotarskiej u zbiegu Czarnego i Białego Dunajca, gdzie rozpoczyna się słynny spływ kajakowy. Największą część powierzchni zajmują użytki rolne i lasy, zaś tereny osiedlowe to tylko niecałe 5%. Nowy Targ, a dokładnie teren miasta nie został podzielony na dzielnice, tylko na rejony uwzględniając : zawartość powierzchni, zróżnicowanie zagospodarowania oraz naturalne bariery komunikacyjne takie jak główne drogi, tory kolejowe czy też rzeki. Głównymi rejonami są : Stare Miasto i Śródmieście, Ibisor, Bór, Równia Szaflarska oraz Niwa i Dział. Przez miasto przechodzi trasa łącząca Zakopane z Krakowem będąca częścią słynnej zakopianki. Położenie miasta nadaje wiele walorów turystycznych i przyrodniczych. W niedalekich obszarach obok siebie znajdują się aż 4 parki narodowe : Tatrzański Park Narodowy, Pieniński Park Narodowy, Gorczański Park Narodowy oraz Babiogórski Park Narodowy. W 2006 Nowy Targ został nagrodzony „turystycznym odkryciem roku”. Oprócz licznych pobliskich stoków i wyciągów miasto słynie też z znanych sportowców oraz klubów sportowych. Hokeiści drużyny „Podhale Nowy Targ” jest najbardziej utytułowaną drużyną w Polsce, zaś nowotarska hala do hokeja gościła Zimową Uniwersjadę w roku 1991 oraz 2003. Bardzo dobrze jest też rozwinięta sekcja unihokeja. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się trasa biegowa „Długa Polana”. Na 1000 mieszkańców miasta przypada największa ilość olimpijczyków w Polsce.

Ocieplenie poddasza Nowy Targ – izolacja natryskowa pianką PUR ocieplenie poddasza nowy targ 1

Nowy Targ leży na południu Polski, dlatego też okres zimowy jest tam dłuższy i bardziej surowy niż w innych częściach kraju. Przyszli inwestorzy z tego powodu budując swoje „cztery ściany” coraz większą uwagę przywiązują do materiałów izolacyjnych z których zostanie wykonane ocieplenie ich domów. Najbardziej narażonym na straty ciepła jest dach budynku, im bardziej skomplikowana konstrukcja więźby dachowej, tym trudniejsze jest wykonanie dokładnej izolacji używając standardowych materiałów, na przykład takich jak wełna.

Wybierając piankę SkutecznaIZOLACJA ICYNENE mamy pewność iż ocieplanie poddasza będzie szczelne i pozbawione mostków termicznych, dzięki czemu znacząco zmniejszą się koszty grzewcze domu. Jednowarstwowy, pozbawiony łączeń materiał pianki wypełni każdą lukę, bądź szczelinę, nawet w trudno dostępnych miejscach. Pianka kanadyjska producenta ICYNENE jest dobrze przystosowana do budownictwa drewnianego, które jest bardzo popularne w regionach nowotarskich. Pianka ICYNENE ma ponad 99% otwartych komórek, dlatego też bez problemu odprowadza znajdującą się w więźbie dachowej wilgoć nie powodując butwienia więźby dachowej, która w większości inwestycji jest wykonana z drewna. Dodatkowym plusem tej piany jest bardzo mała absorpcja wody, dzięki czemu w razie nieszczelności dachu materiał ten nie zawilgnie, służąc jako bardzo dobre ocieplenie wielu pokoleniom.

Firma IZOEXPRESS jako Autoryzowany wykonawca pianki kanadyjskiej ICYNENE oferuje swoje usługi na terenie całego Podhala jak i okolic. W razie ewentualnych pytań, bądź wątpliwości zachęcamy do skontaktowania się z naszymi doradcami, którzy odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania.

Obszar działań “Ocieplenie poddasza Nowy Targ : Nowy Targ, Rabka – Zdrój, Szczawnica, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Kościelisko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Spytkowice, Szaflary.
Call Now Button