fbpx

Ocieplenie poddasza Oświęcim PIANKA PUR na dachu

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OCIEPLENIE PODDASZA OŚWIĘCIM PIANKA PUR NA DACHU

Ocieplenie poddasza Oświęcim PIANKA PUR na dachuTekst pt “Ocieplenie poddasza Oświęcim” pokazuję iż  pianka PUR na terenach powiatu oświęcimskiego to doskonała izolacja każdego budynku / dachu.

Opis miasta

Oświęcim – miasto znajdujące się w województwie małopolskim, siedziba całego powiatu oświęcimskiego przez którą przepływa rzeka Soła mająca w tym obszarze ujście do Wisły. Co do wielkości zaludnienia Oświęcim plasuje się tuż za podium, będąc na czwartym miejscu, posiadając nieco ponad 40 000 tysięcy mieszkańców. Oświęcim znajduje się w samym centrum Kotliny Oświęcimskiej, pomiędzy Wyżyną Śląską a Podgórzem Karpackim. Obszar Oświęcimia ma ponad 30 km2 , z czego 34% to użytki rolne, a 1% to użytki leśne. Symbolami miasta są herb oraz jego flaga. Historia miasta sięga 800 lat wstecz i jest najstarszą siedzibą piastowskich grodów kasztelańskich. Oświęcim odegrał ważną rolę podczas II wojny światowej. Miasto zostało wcielone do III Rzeszy, a ludność została etapami wysiedlana w celu wybudowania obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Obóz pod koniec wojny w 1945 został wyzwolony przez Armię Czerwoną. Do dnia dzisiejszego zakłady koncentracyjne w Oświęcimiu są symbolem masowej zagłady w której zginęło ponad milion ludzi, w tym ok. 70 tysięcy Polaków. Innymi zabytkami miasta są zamek wraz z wieżą, liczne tunele i kamienice, kaplica św. Jacka w Oświęcimiu, oraz cmentarz żydowski. Ważną rolę miasto odgrywa w kolei w połączeniach krajowych jak i międzynarodowych.

Ocieplenie poddasza Oświęcim – pianką poliuretanową – cena, kosztyocieplenie poddasza oswiecim 1

Pianka poliuretanowa to materiał termoizolacyjny charakteryzujący się bardzo dobrą szczelnością oraz długoletnia trwałością. Dzięki ponad stukrotnemu rozrostowi pianki kanadyjskiej jesteśmy wstanie wypełnić każdą lukę bądź szczelinę nawet przy skomplikowanych więźbach dachowych pozbywając się w ten sposób mostków termicznych będących głównymi przyczynami strat ciepła. Rozrost pianki PUR odbywa się w stronę wolnej przestrzeni, dlatego też nie ma obawy iż ocieplając poddasze pokryte folią paroprzepuszczalną narazimy się na wypchnięcie jej na przykład w stronę dachówki.

Pianką ICYNENE możemy nanosić bezpośrednio na różnego rodzaju podłoża : beton, cegła, blacha, drewno, płyta OSB itp. Pianka z biegiem lat nie zacznie opadać, kruszyć się, tracić na swoich właściwościach ( potwierdzone 30 letnim doświadczeniem producenta ) stając się dobrą izolacją naszego budynku przez wiele pokoleń. Kolejnym plusem izolacji pianki ICYNENE na poddaszu jest fakt iż jest to materiał poddany wielu badaniom i testom, które wykazały iż pod materiałem nie rozwijają się na przestrzeni lat grzyby oraz pleśnie. Pianka posiada atest Stowarzyszenia A.M.I.C.A. ( stowarzyszenie zrzeszające osoby z nadwrażliwością chemiczną ), spełnia najwyższy ( A+ ) standard jakości powietrza. Można śmiało stwierdzić iż wybierając piankę ICYNENE wybieramy ekologiczny materiał który sprzyja naszemu zdrowiu. Charakterystyczną cechą pianki ICYNENE jest również bardzo mała absorpcja wody ( 0,3 kg/m2 ), która odróżnia materiał od konkurencyjnych pianek dostępnych na polskim rynku. W razie ewentualnych nieszczelności dachu, pianka odda wilgoć w bardzo krótkim czasie i powróci do swoich pierwotnych właściwości termicznych.

Podsumowywując tekst “Ocieplenie poddasza Oświęcim” firma IZOEXPRESS oferuje swoje usługi termo jak i hydro-izolacji na terenie całego Oświęcimia jak i powiatu oświęcimskiego. Na więcej informacji odpowiedzą nasi doradcy. Zachęcamy do kontaktu.

Obszar działania : Oświęcim, Brzeszcze, Kety, Zator, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Chełmek
Call Now Button