fbpx

Czy ocieplanie pianką można wykonywać zimą?

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / CZY OCIEPLANIE PIANKĄ MOŻNA WYKONYWAĆ ZIMĄ?

Czy ocieplanie pianką można wykonywać zimą?Czy można wykonać ocieplanie pianką zimą? – to pytanie, które w przeciągu kilku ostatnich dni usłyszeliśmy od naszych klientów wiele razy… W prawdzie dopiero niedawno zawitała u nas jesień, a do kalendarzowej zimy jeszcze daleko, lecz nigdy nie wiadomo kiedy nadejdą pierwsze przymrozki.

Pianką ICYNENE można ocieplać nawet przy -30°C

ocieplanie pianka zima 2Prawdą jest, że nie wszystkie pianki mogą być natryskiwane w temperaturach ujemnych – ba, niektóre wymagają temperatury powierzchni na poziomie przynajmniej +10°C, a nawet można spotkać informacje w kartach technicznych o minimalnej temperaturze powierzchni +15°C! Dotyczy to zarówno pianek o otwartych jak i zamkniętych komórkach. Jednak NIE w przypadku kanadyjskiej izolacji ICYNENE – ta pianka może być natryskiwana do temperatury -30°C! W prawdzie w naszym klimacie już dawno nie odnotowaliśmy takich temperatur, ale poprzedniej zimy, kiedy temperatura na zewnątrz spadła poniżej -20°C nasze ekipy wykonywały izolacje!

Pianka otwarto komórkowa ICYNENE H2Foam Lite – może być natryskiwana w temperaturze do -30°C

Najwyższej jakości sprzęt do natrysku

Pianka ICYNENE pozwala na ocieplanie pianką zimą, ale do jej prawidłowego przetworzenia w temperaturach ujemnych niezbędne są maszyny o odpowiednich mocach grzewczych, takie jak np. zintegrowane maszyny Graco E30i Elite, które posiadamy. Są to maszyny o wysokiej wydajności z własnymi źródłami prądu z innowacyjnym systemem podgrzewania składników, gwarantujące najwyższą jakość wykonania izolacji natryskową pianką PUR nawet w temperaturach ujemnych.

Tak więc wybierając IZOEXPRESS, ocieplanie pianką zimą jest możliwe, bez jakichkolwiek dodatkowych prac przygotowawczych – nie wymagamy żadnego dodatkowego nagrzewania pomieszczeń itp. – jedynym warunkiem jest, aby ocieplana powierzchnia nie była oszroniona.

Wybierając IZOEXPRESS oraz izolacje ICYNENE masz gwarancję, że ocieplanie pianką zimą zostanie przeprowadzone prawidłowo, z zachowaniem gwarancji producenckiej na wykonaną przez nas izolację.

Zapraszamy do współpracy – zespół IZOEXPRESS

 
Call Now Button