fbpx

Ocieplanie Poddasza Pianką a Wełną

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OCIEPLANIE PODDASZA PIANKĄ A WEŁNĄ

Ocieplanie Poddasza Pianką a WełnąIzolacja poddasza powinna być jednorazowym wydatkiem, który zapewni dobre ocieplenie dla naszego budynku na wiele lat. Niestety przy użyciu standardowych materiałów izolacyjnych ( np. wełna, styropian itp. ) nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć oczekiwany rezultat. Natrysk pianki poliuretanowej zapewnia najwyższą jakość izolacji termicznej  naszego dachu na wiele dziesięcioleci.

Szczelność to główna zaleta jaką powinien posiadać każdy materiał izolacyjny. Dzięki blisko 150-krotnemu przyrostowi pianki, materiał ten wypełnia szczelnie każdą przegrodę, nawet w trudno dostępnych miejscach, eliminując przy tym mostki termiczne, będące główną przyczyną strat ciepła.  Specyfika montażu wełny oraz sam materiał w bardzo dużym stopniu ograniczają możliwość dobrego wykonania izolacji poddasza, w szczególności przy skomplikowanych konstrukcjach.

Kolejnym ważnym czynnikiem izolacji jest jej trwałość. Wełna z biegiem lat zaczyna się kurczyć i opadać na skośnych elementach dachu, dodatkowo zawilgacając się w miejscach nieszczelności poszyć dachowych. Już po kilkunastu sekundach od natrysku pianka poliuretanowa jest materiałem niezmiennym bezpośrednio przylegającym do powierzchni na którą została naniesiona. Pianka ICYNENE nie kurczy się, nie opada, co potwierdza 25 letnia gwarancja kanadyjskiego producenta.

Pianka ma dużo mniejszą przepuszczalność powietrza niż wełna. „Miękka” piana jest w pełni paroprzepuszczalna, ale dzięki swojej strukturze zatrzymuje ciepłe powietrze w pomieszczeniach w dużo większym stopniu niż wełna. Dodatkowym atutem pianki jest fakt, iż już 15cm warstwa izolacji natryskowej odpowiada około 25 centymetrom standardowych materiałów izolacyjnych, co pozwala na zwiększenie powierzchni mieszkalnej na poddaszach użytkowych.

Ważna dla zdrowia użytkowników obiektów jest kontrola wilgoci w materiałach izolacyjnych. Pianka otwartokomórkowa dzięki swojej bardzo małej absorpcji wody, przepuszcza wilgoć, nie gromadząc jej w sobie, dzięki czemu pozostaje cały czas, suchą, pozbawioną zawilgoceń izolacją dachu. Zawilgacająca się wełna która w dużo większym stopniu wchłania wilgoć niż pianka PUR na przestrzeni lat nie odda jej w 100% , tworząc groźne dla zdrowia człowieka pleśnie i grzyby.

Zarówno w przypadku izolacji poddasza wełną czy ocieplenia dachu pianką oprócz jakości proponowanego materiału, bardzo ważna kwestią, o ile nie najważniejszą, jest jakość wykonania usługi. Powierzając wykonanie izolacji profesjonalnej ekipie inwestor zyskuje gwarancję, że zlecenie zostanie zrealizowane fachowo i solidnie.

Firma IZOEXPRESS dysponuje wiedzą, nowoczesnym sprzętem i doświadczeniem. Zapewniamy fachowe doradztwo w wyborze najlepszych rozwiązań. Wszystko to poparte najwyższej jakości materiałem do izolacji natryskowych sprawia, że możesz nam zaufać. ZAUFAĆ DOŚWIADCZENIU i dołączyć do licznego grona zadowolonych klientów.
Call Now Button