fbpx

Ocieplenie dachu mansardowego – budowa i izolacja

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OCIEPLENIE DACHU MANSARDOWEGO – BUDOWA I IZOLACJA

Ocieplenie dachu mansardowego – budowa i izolacjaOcieplenie dachu mansardowego ze względu na jego konstrukcję nie należy do najłatwiejszych zadań. Dachy mansardowe jak dobrze wiadomo to dachy, w których dolna część dachu ma większe nachylenie niżeli jego górna część, przez co poddasze użytkowe w części dolnej nie ma aż tak obniżonej wysokości jak w przypadku dachów dwu-, czy wielospadowych. Daje to możliwość jego zagospodarowania w znacznie wygodniejszy sposób i co ważne, nie pomniejsza się przez to zbytnio powierzchni użytkowa takiego poddasza.

 

Newralgiczne punkty

ocieplenie dachu mansardowego 4Dachy mansardowe, niegdyś zapomniane i zaprzestane w stosowaniu w nowym budownictwie, dziś powoli wracają do „mody” i zdobywają coraz to większe grono zainteresowania. Niemniej jednak, jak w przypadku wielu konstrukcji, dachy i te nie są pozbawione newralgicznych punktów. Jednym z takich miejsc są załamania na połaci dachowej, dlatego bardzo ważne jest, aby przy budowie takiego dachu starannie i dokładnie wymierzyć i dociąć elementy składowe więźby. W miejscach tych należy również zadbać o szczelne ułożenie połaci. W przypadku wykończenia dachu mansardowego dachówkami ceramicznymi lub cementowymi, producenci tych materiałów  oferują zamówienie specjalnych dachówek mansardowych o wymaganym kącie rozwarcia. Kolejnym elementem narażonym na popełnienie błędu w wykonaniu jest ocieplenie dachu mansardowego w miejscu załamań poszycia.

Szczelna izolacja dachu mansardowego

ocieplenie dachu mansardowego 5Wraz z pojawiającymi się nowymi technologiami w budownictwie nowoczesnym, również i dla dachów mansardowych można znaleźć odpowiednie rozwiązania, zapewniające wysoką jakość i trwałość wykonania. Począwszy od wspomnianych wcześniej dachówek oferowanych na zamówienie o różnych kątach rozwarcia, tak i w przypadku izolacji można znaleźć materiały, które zapewnią szczelną, skuteczną, i przede wszystkim trwałą na lata izolację. Takim materiałem jest pianka poliuretanowa nanoszona metodą natryskową taka jak np. ICYNENE H2Foam Lite. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji i ogromnemu – ponad 100-krotnemu rozrostowi, pianka wypełnia dokładnie każdy zakamarek ocieplanej powierzchni, dzięki czemu nawet takie miejsca jak załamanie połaci dachu mansardowego może zostać wykonane z zachowaniem najwyższej szczelności.

Brak mostków termicznych

ocieplenie dachu mansardowego 2Ocieplenie dachu mansardowego, jak również i każdego innego wykonane przy użyciu natryskowej pianki poliuretanowej charakteryzuje się brakiem mostków termicznych, przez co eliminowane są punkty, w których może dojść do wykroplenia i zawilgocenia warstwy izolacyjnej. Ponad to, pianka PUR jest w pełni paro przepuszczalnym materiałem, lecz stanowi ogromny opór dla przemieszczającego się powietrza, dzięki czemu nawet bez dodatkowych warstw wiatroizolacyjnych pianka ta nie jest podatna na przedmuchy. Dodatkowo znakomite właściwości akustyczne, bardzo niska wchłanialność wody i elastyczność pianki poliuretanowej ICYNENE sprawia, że izolacja ta nie ma sobie równych.

Darmowy pomiar i wycena

ocieplenie dachu mansardowego 3Jeżeli planujesz budowę budynku z dachem mansardowych, bądź planujesz przeprowadzenie termomodernizacji istniejącego już dachu mansardowego, skontaktuj się z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z prawidłową izolacją.
Pomiar, wycena i doradztwo u nas zawsze jest BEZPŁATNE!

Zapraszamy do kontaktu – IZOEXPRESS
Link do kontaktu TUTAJ.
Call Now Button