fbpx

Ocieplenie kościoła – termomodernizacja dachu

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OCIEPLENIE KOŚCIOŁA – TERMOMODERNIZACJA DACHU

Ocieplenie kościoła – termomodernizacja dachuOcieplenie kościoła, a dokładnie w tym przypadku ocieplenie stropu (dachu) kościoła to nie lada wyczyn dla ekipy przeprowadzającej termomodernizację. Dachy kościołów należą do grona dachów, które bardzo ciężko prawidłowo zaizolować: duże, wielospadowe, o wysokim kącie nachylenia, z ogromną ilością punktów podpierających to prawdziwe wyzwanie dla prawidłowego ocieplenia, tym bardziej, że bardzo często brakuje tam przestrzeni do swobodnego poruszania się osób przeprowadzających termomodernizację.

Parafia w Kwiatonowicach

Doskonałym przykładem jest ocieplenie kościoła Parafii w Kwiatonowicach p.w. Matki Bożej Królowej Polski. Ten przepiękny kościół z potężnym dachem (prawie 1000m2) stanowił prawdziwe wyzwanie do prawidłowego ocieplenia. Rozważano wiele wariantów przeprowadzenia jego skutecznej izolacji i po szerokich poszukiwaniach i analizach, zdecydowano się na wykonanie ocieplenia natryskową pianką poliuretanową. Okazał się to słuszny wybór!

Doświadczenie

ocieplenie kosciola 2Na ostateczny wybór inwestora znaczenie miała zarówno jakość oferowanej pianki do natrysku, jak i doświadczenie ekip natryskowych w takich przypadkach. Nie można zapomnieć, iż czas wykonania miał tutaj również znaczenie. IZOEXPRESS posiada ogromne doświadczenie w takich realizacjach – nasze ekipy natryskowe posiadają odpowiednie doświadczenie i umiejętności w wykonywaniu „ekstremalnych” inwestycji. W tym przypadku, strome kąty i ograniczona przestrzeń zmusiła do pracy na uprzężach z baczną uwagą na wykończone już wnętrze kościoła.
Dodatkowym atutem przy wykonywaniu takiej inwestycji, jest posiadanie odpowiedniej klasy maszyn do natrysku, które bez spadku na jakości będą w stanie na odpowiednią wysokość dostarczyć materiał i będą posiadały odpowiednią długość węży. IZOEXPRESS posiada maszyny zintegrowane modele GRACO E30i Elite, które są wyposażone we własne agregaty prądotwórcze i sprężarki powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy niezależni od źródła prądu na inwestycji, jak również na tyle mobilni, iż dojeżdżamy do praktycznie każdej inwestycji bez przeszkód.

Ocieplanie pianką ICYNENE

ocieplenie kosciola 3Ocieplenie kościoła zostało wykonane przy zastosowaniu otwarto komórkowej pianki kanadyjskiego producenta ICYNENE. Pianka ta charakteryzuje się znakomitymi właściwościami higrotermicznymi: znakomicie odprowadza ewentualny nadmiar wilgoci z przegrody, przy niemalże jej zerowej absorpcji – innymi słowy mówiąc, pianka ta nie ma tendencji do wchłaniania wilgoci. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji, wykonane ocieplenie dachu kościoła pozbawione jest mostków termicznych, gdzie  w tym przypadku było to bardzo trudne do osiągnięcia innymi materiałami – ze względu na liczne punkty podparcia stalowej konstrukcji dachu. Pianka znakomicie przykleiła się i do podłoża i do stalowej konstrukcji, dzięki czemu zostały wyeliminowane najsłabsze punkty tego stropu. Należy wziąć również pod uwagę fakt, iż pianka ICYNENE o otwartych komórkach zapewnia znakomitą akustykę i objęta jest aż 25-cio letnią gwarancją producenta na właściwości fizyczne i termiczne wykonanej izolacji.

Inne realizacje?

ocieplenie kosciola 4Jeżeli posiadasz inwestycję, którą ciężko poprawnie wykonać do ocieplenia, skontaktuj się z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, a podjedziemy i znajdziemy wspólnie rozwiązanie na prawidłową izolację Twojego projektu.

Zapraszamy do kontaktu.
Zespół “IZOEXPRESS”

 

 
Call Now Button