fbpx

Wymiana wełny na piankę

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WYMIANA WEŁNY NA PIANKĘ

Wymiana wełny na piankęWymiana wełny na piankę to coraz częściej wybierana metoda przy przeprowadzaniu termomodernizacji budynku, w którym stara izolacja straciła swoje właściwości, bądź została zniszczona przez wilgoć, czy też gryzonie.

Wymiana od strony zewnętrznej

W większości takich przypadków wymiana wełny na piankę wykonywana jest od strony zewnętrznej budynku. Mowa tutaj o budynkach, w których poddasze jest zamieszkałe i wykończone.
Wbrew wszelkim pozorom, wykonując termomodernizację od strony zewnętrznej dachu, jest to rozwiązanie szybsze, a nawet i tańsze. Dzięki takiej wymianie, nie ingeruje się w część mieszkalną poddasza wykończonego. Jak dobrze wiadomo – zerwanie płyt kartonowo gipsowych, czasem demontaż stelaża, demontaż elektryki (oświetlenia), ewentualnie wentylacji to zaawansowane prace, które są czasochłonne, no i co za tym idzie kosztowne.

Współpraca z dekarzami

Wymiana wełny na piankę to ścisła współpraca z ekipą dekarską. Dekarze demontują obecne poszycie dachu, niezależnie czy to dachówka, czy blachodachówka, usuwają stara membranę dachową oraz stary materiał izolacyjny. Zostawiają łaty i kontrłaty aby móc „swobodnie” chodzić po dachu. Następnie ekipy IZOEXPRESS wchodzą na dach i wykonują natrysk pianki. Po wykonanym natrysku, dekarze odbijają łaty wraz z kontrłatami, mocują nową membranę, przybijają ponownie kontrłaty z łatami i zakładają ponownie poszycie dachu.

Czas termomodernizacji

Wymiana wełny na piankę zwykle zamyka się w czasie 2-óch dni. Oczywiście wszystko uzależnione jest od wielkości i rodzaju dachu, czasem i od pogody, nie mniej jednak jest to proces znacząco szybszy, niż demontaż wykończonego poddasza od strony wewnętrznej.
Przykładem takiej wymiany wełny na piankę, jest np. realizacja w Wiśnicy, gdzie obecne ocieplenie z wełny przestało spełniać swoje właściwości i inwestor zdecydował się na wymianę na kanadyjską piankę ICYNENE. Cały proces zamknął się w 2-óch dniach.

Darmowy pomiar i wycena

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, którzy są do Państwa dyspozycji na terenie całego województwa małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego.
Nie czekaj i umów się już dziś na bezpłatny pomiar i wycenę.
Link do kontaktu – TUTAJ

wymiana wełny na pianke 3 wymiana wełny na pianke 2
Call Now Button