fbpx

Koszt ocieplenia poddasza pianką

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOSZT OCIEPLENIA PODDASZA PIANKĄ

Koszt ocieplenia poddasza piankąIle wynosi koszt ocieplenia poddasza pianką oraz co ma wpływ na jego wysokość? Na te pytania odpowiemy w naszym krótkim artykule.

Jednym z głównych czynników wpływających na koszt ocieplenia poddasza pianką jest rodzaj wykorzystywanej pianki. Wyróżnia się dwie główne kategorie pianek: otwarto- i zamknięto- komórkowe. Jednak to, który dany rodzaj izolacji zostanie zastosowany, zależy w głównej mierze od przeznaczenia poddasza, a także rodzaju budynku. Dla przykładu, do ocieplania poddaszy budynków mieszkalnych stosujemy piankę otwartokomórkową, co akurat w tym przypadku przekłada się na niższą cenę wykonania ocieplenia, bowiem pianki otwartokomórkowe są tańsze od swych zamkniętokomórkowych odpowiedników.

Poza rodzajem pianki poliuretanowej, wpływ na cenę ocieplenia ma także jakość zastosowanego materiału. Na rynku izolacji natryskowych jest wielu producentów, oferujących produkty o zróżnicowanych właściwościach i tym samym różnych cenach zakupowych.

Innym czynnikiem, który wpływa na koszt ocieplenia poddasza pianką PUR jest stopień trudności wykonania prac. W przypadku, gdy dach jest łatwo dostępny, a jego konstrukcja nie jest zbytnio skomplikowana, koszty prac będą na pewno niższe, niżeli ocieplenie trudniejszych i bardziej skomplikowanych połaci dachowych.

Koszt ocieplenia poddasza pianką poliuretanową zależny będzie także od grubości wykonanej warstwy izolacji. Na jej wpływ, podobnie jak w przypadku rodzaju zastosowanej pianki będzie miało przeznaczenie poddasza, rodzaj, a nawet wiek budynku. I tak oto, najczęściej wybieraną grubością ocieplenia jest warstwa izolacji w przedziale 15-25cm.

Cena ocieplania pianką PUR na 2024 rok

Średnia cena ocieplenia poddasza pianką PUR otwartokomórkową w 2024 roku to 65 – 85zł za metr kwadratowy (materiał z wykonaniem), przy co najmniej 100 metrach kwadratowych powierzchni do ocieplenia.

Należy pamiętać, iż ostateczny koszt uzależniony jest od wielu czynników, dlatego wszystkim naszym Klientom oferujemy zawsze DARMOWY POMIAR.
Nic bowiem nie zastąpi spotkania na miejscu budowy, podczas, którego możemy jak najbardziej indywidualnie dostosować naszą usługę pod każdy budynek. Dokonujemy także pomiaru wilgotności więźby dachowej, doradzamy jak prawidłowo przygotować poddasza pod natrysk pianki PUR, a to wszystko zawsze BEZPŁATNIE!

Pamiętajmy, że cena ocieplenia poddasza pianką PUR to jednorazowe wydatki, które w dłuższej perspektywie przyniosą wiele korzyści. Dzięki zwiększeniu izolacyjności dachu, zmniejsza się ilość energii potrzebnej do ogrzania domu, co w konsekwencji prowadzi do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Ponadto, ocieplenie poddasza pianką PUR może również wpłynąć na zwiększenie wartości nieruchomości.

Podsumowując, koszt ocieplenia poddasza pianką PUR zależy od wielu czynników i może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań. Jednakże, jest to inwestycja, która w dłuższej perspektywie przynosi wiele korzyści.

Skontaktuj się z nami już dziś i umów się na DARMOWY POMIAR
Call Now Button