fbpx

Ocieplenie poddasza Trzebinia PIANKA PUR na dachu

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OCIEPLENIE PODDASZA TRZEBINIA PIANKA PUR NA DACHU

Ocieplenie poddasza Trzebinia PIANKA PUR na dachuTekst pt “Ocieplenie poddasza Trzebinia” pokazuję iż  pianka PUR na terenach powiatu chrzanowskiego i jego okolicach to doskonała izolacja każdego budynku / dachu.

Również w miejscowości Trzebinia ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. wykonywane jest przez naszą firmę. Poza samym poddaszem, na którym izolacje natryskowe znajdują zastosowanie jako izolacja dachu, stropu, ścian kolankowych i ścian szczytowych, ocieplamy jeszcze pianką fundamenty, jak również tarasy i podłogi.

Pianka poliuretanowa może również służyć jako skuteczna i trwała izolacja ścian, zarówno tych zewnętrznych jak i wewnętrznych (działowych). W przypadku zastosowania ocieplenia pianką ścian zewnętrznych od zewnątrz, należy na murowanej ścianie zamocować stelaż (w większości przypadków stelaż wykonany jest z kantówek drewnianych), pomiędzy który natryskiwana jest pianka poliuretanowa. Następnie izolacja taka o ile jest potrzeba, ścinana jest równo ze stelażem i zakrywana jest folią paro przepuszczalną, na którą następnie nabijane są laty do których mocowane jest niezależne wykończenie elewacji typu siding (np. deska szalówka, deska imitująca bale drewniane itp.).

Zaletą tego rodzaju izolacji jest całkowity brak mostków termicznych oraz ograniczona konwekcja w przegrodzie budowlanej.

Niezależnie czy jest to izolacja ścian czy ocieplenie poddasza, pianka poliuretanowa dzięki metodzie natrysku wypełnia każdy zakamarek i szczelinę czego nie można uzyskać przy pomocy tradycyjnych materiałów izolacyjnych.

Izolacje natryskowe znajdują również zastosowanie w ociepleniu dachów o „wybujałej”, bardzo skomplikowanej konstrukcji. Wszelkiego rodzaju półokrągłe zadaszenia, czy wole oczy są ogromnym wyzwaniem dla prawidłowego ocieplenia np. wełną mineralną. W takim przypadkach ocieplenie poddasza pianką jest najlepszym rozwiązaniem, o ile nie jedynym J skutecznym oczywiście rozwiązaniem. Pianka poliuretanowa znakomicie klei się do wszelkiego rodzaju powierzchni (folia paro przepuszczalna, deska, płyta OSB i MFP, beton, cegła itp.) i co najważniejsze nie opada, nie obwisa. Dlatego też ocieplenie poddasza pianką poliuretanową nie posiada mostków termicznych ani w momencie aplikacji ani co najważniejsze nie ujawniają się one w trakcie użytkowania!

Ocieplenie poddasza Trzebinia cena  – izolacja natryskowa Małopolskaocieplenie poddasza trzebinia 1

Aby poznać cennik izolacji pianką oraz więcej korzyści z ocieplenia poddasza w mieście Trzebinia zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Ciekawostka o mieście Trzebinia 
Trzebinia została założona w XIV wieku, a prawa miejskie otrzymała w 1817. Najdziwniejszą jednak sprawą jest fakt, że do 1895 roku w mieście Trzebinia nie było lekarza – tak pierwszym lekarzem był dr Wacław Skórkowski, a pierwsza apteka powstała 4 lata później w 1899 roku.
Call Now Button